МТС 099 1112233
Киевстар 068 1112233 Life 063 1112233 skype skype gmail 112233@gmail.com

Папаха гетьманська (штучний каракуль)

Папаха гетьманська (штучний каракуль )

Як відомо, одним з легко пізнаваних символів козаків була папаха. З найдавніших часів до наших днів дійшов цей всім відомий козацький головний убір: адже не дарма одних з предків козаків називали "чорні клобуки" - тобто чорні папахи.
Серед козаків були свої відмінності, в тому числі і в головних уборах. Ми представляємо Вам історичну реконструкцію гетьманської папахи, відому нам по гравюрах і старовинним малюнкам.

Гетьманська папаха відрізняється від звичайної козацької папахи своєрідним "подвійним" будовою і наявністю характерного V- образного розрізу спереду. Гетьманська папаха являє собою як би дві вкладені один в одного папахи - одна зовнішня утворює врехній шар, внутрішня, судячи з усього, в давнину могла носити в собі додатковий металевий каркас - щось типу шолома, що захищає голову.

І головна відмінність - V подібний розріз зовнішньої папахи: у нього вкладалися страусових пера. Це були відзнаки і старшинства в османської імперії: за відмінну службу і чудеса хоробрості і військового мистецтва при взятті Константинополя в 1453 році султан Мехмед ІІ нагородив козаків можливістю носити цю асманскую символіку - одне перо для полковників і козацької старшини, два - для гетьманів і отаманів. Російська історична наука ретельно підчистила згадки про цей епізод, але як кажуть "немає нічого прихованого, яке з часом не стало б явним". В історичних турецьких хроніках козаки, що служили Османської імперії і / або Кримському ханству, називалися "Кайдаш" ( вірні ) козаки. Надалі, коли Україна потрапила спершу під протекторат російського царя, а потім стала в кінцевому підсумку частиною Росії (Лівобережжя ), на згадку про це залишилися тільки два пера на папахах гетьманів українського козацтва ...
Даний варіант гетьманської папахи виготовлений зі штучного каракулю, є можливість регулювання за розмірами обсягу голови ( в пределах 2 - 3 см ) за допомогою тасьми, має шлик довжиною близько 40 см з " китицями ".